REFRESH - Tejpování pro začátečníky (I. Neuromusculární taping)

Kód: 657
Neohodnoceno
2 000 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Během dvoudenního kurzu si zopakujete základy Medical Taping Conceptu - I. Neuromusculární taping. Opět si ukážeme možnosti pro domácí tejping i hranice, které by laik neměl překračovat. Prostor je pro dotazy, konzultace.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Místo konání kurzu: Business Plaza center, Liberec
Cena: 2000 Kč (!POUZE PRO ABSOLVENTY PLNÉHO ZÁKLADNÍHO KURZU!)
V ceně je zahrnuto: tejpy na procvičení

Časový rozvrh:
1.den: dopoledne 9:00 - 12:00, odpoledne 13:00 - 17:00
2.den: dopoledne 9:00 - 12:00, odpoledne 13:00 - 17:00

Náplň kurzu:
Teorie kineziologického tejpingu
Základní typy tejpingu
Jednoduché tejpování nejčastěji přetěžovaných svalových skupin
Procvičování vlastního tejpingu
Základy cross tejpingu
Základy lymfatického tejpingu

Kurz vede Mgr. Richard Jisl, zastoupení značky CureTape a MTC taping pro Českou a Slovenskou republiku a Slovinsko.

 

Medical Taping Concept

Základem koncepce ošetřování svalů je metoda Medical Taping Concept. V 70. letech se v Japonsku a Koreji vyvinul „Kinesiotaping“ - metoda založená na myšlence, že pohyb a svalová aktivita jsou důležité pro zachování a obnovení zdraví. Základem této metody je vědomí, že svaly jsou nezbytné nejen pro pohyb, ale i pro krevní a lymfatický oběh a pro regulaci tělesné teploty. Pokud svaly nepracují dobře, může to vést k řadě obtíží i chorob.

Díky této výchozí ideji bylo vyvinuto několik typů elastických pásek, které pomáhají svalům v jejich funkci, aniž by tím omezovaly jejich pohyb. Stimulací postižených svalů tímto způsobem se aktivuje tělu vlastní proces hojení.

Medical Taping Concept je moderní metoda tejpování. Před několika lety se rozhodli lékaři a terapeuti, kteří úzce spolupracovali, hledat společně techniky, díky kterým je možno řešit tejpovací metodou ještě více obtíží, než bylo dosud známo. Během tohoto období vznikalo mnoho různých názvů, jako např. Crosstaping a Lymphtaping. Tyto všechny tejpovací metody byly zahrnuty do jednotného systému pod názvem „Medical Taping Concept“.

Módní hit nebo účinný nástroj?

Ještě před pár lety nevěděla Česká republika o Medical Taping Concept tejpování nic. Dnes jsou barevné elastické lepící pásky hitem vrcholových i amatérských sportovců, pacientů na rehabilitacích, používají je s úspěchem neurologové, gynekologové, trenéři i zdravotní sestry, instruktoři ve fitness centrech a dokonce i stomatologové. Další lékařské obory jen čekají, až se prolomí ledy českého medicínského konzervatismu a nastane všeobecný boom, podobně jako v Nizozemí a Německu. Tejpovací pásky prožívají svou módní vlnu a to s sebou nese kromě pozitiv i svá negativa.

Tejpování mimo licencovaných terapeutů, kteří prošli výcvikem u renomovaných lektorů, provádí i mnoho lidí, kteří čerpají své znalosti pouze z internetu nebo literatury. A tak se rodí různé mýty a polopravdy, které metodě MTC tejpování škodí a hlavně mohou ohrožovat i ty, kteří v dobré víře těmto nepřesnostem nebo chybám uvěří. Naučte se tejpovat jako profesionál!