ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Jak se mohu naučit Pangu Shengong
čchi-kung?

Absolvujte kurz základní pohybové formy Pangu Shengong. Kurz je možné absolvovat buď v rámci klasických vypsaných kurzů (konkrétní termíny najdete ZDE), nebo individuálně. Pokud máte zájem o individuální kurz, kontaktujte nás prosím telefonicky nebo emailem. Všechny kurzy vede terapeut Richard Jisl s více než dvacetiletou praxí.

Pro koho je Pangu Shengong čchi-kung vhodné?

Cvičení je vhodné pro všechny - jakéhokoliv věku a zdravotního stavu. Obzvlášť vhodné je pro osoby, které trpí nemocemi (i vážnějšího a dlouhodobějšího charakteru). V případě vážných onemocnění je vhodné samotné cvičení doplnit pravidelným přijímáním energie od Richarda Jisla - více se dočtete v sekci TERAPIE NA DÁLKU. Vše záleží na individuální konzultaci. Cvičení Pangu Shengong je určené pro všechny, kteří si chtějí udržet dobré zdraví a dlouhý věk. Samotné cvičení totiž posiluje imunitní systém a životní sílu QI.

Kolik Pangu Shengong stojí a jak dlouho trvá?

Kurz trvá zhruba hodinu a stojí 2000 Kč. Cena je stejná za základní pohybovou formu, pohybovou formu - modifikaci pro DETOX a zbavení se závislostí i nepohybovou formu.

Jak rychle ucítím výsledky, když začnu cvičit?

Většina praktikujících může cítit QI (ČCHI, energii), jakmile se cvičení Pangu Shengong naučí. Energie absorbovaná z vesmíru a kultivovaná během cvičení pracuje v celém vašem těle a zlepšuje vaše zdraví. Většina lidí se cítí uvolněná a klidná už během kurzu. Pokud budete cvičit každý den, ucítíte po měsíci velké zlepšení.

Jaké jsou pocity QI (ČCHI)?

Během cvičení Pangu Shengong čchi-kungu, nebo přijímání energie od terapeuta Richarda Jisla, můžete vnímat různorodé pocity po celém těle - brnění, chlad, teplo, bolest, svědění nebo proud vzduchu procházející tělem. Právě tyto pocity se nazávají pocity QI. Intenzita těchto pocitů se u jednotlivých lidí liší, protože biologické pole každého člověka je jiné. Účinek samotného cvičení Pangu Shengong čchi-kung se nedá posuzovat tím, zda cítíte nebo necítíte pocity QI. Ideální je, když se ve svém těle cítíte pohodlně a zdravě.

Co je to QI léčení?

Léčení QI je energetická léčba. Energie emitovaná lektorem Pangu Shengong čchi-kungu Richardem Jislem působí na fyzické tělo, bojuje proti jakýmkoliv chorobám a zlepšuje imunitní systém.

Co je terapie Pangu Shengong na dálku a jak fuguje?

Terapie nebo posílání energie na dálku je posílání energie QI od terapeuta Pangu Shengong čchi-kungu. Stejně jako například elektrické pole nebo magnetické pole se i energie QI šíří z těla ven a tvoří "kruhy v kruzích", vlny naléhají na nové vlny. Pro terapeuta Pangu Shengong se silnou vysílací schopností není problém vyslat QI na velké vzdálenosti, třeba i na druhý konec světa! Někteří pacienti, kteří nemohou navštěvovat Richarda Jisla osobně nebo mají akutní problém, absolvují terapii QI na dálku. Pro domluvení konkrétního termínu nás prosím kontaktujte telefonicky nebo emailem. Více o TERAPII NA DÁLKU se také dočtete ZDE.

Může mít cvičení Pangu Shengong čchi-kung nebo terapie na dálku nějaké vedlejší účinky?

Pangu Shengong čchi-kung ani QI terapie nezpůsobují žádné vedlejší účinky. Samotné cvičení bylo vyvinuto s ohledem na lidské fyzické tělo a na základě vztahu člověka a přírody (více se vzniku cvičení dozvíte v knižní trilogii Cesta života, kterou můžete zakoupit na našem ESHOPU). Prostřednictvím cvičení Pangu Shengong proto můžete absorbovat pouze energii, která je pro lidské tělo prospěšná.

Proč nestačí, když se naučím cvičení z knihy nebo z internetu? Jde přeci jen o lehké krouživé pohyby rukama...

Pohyby zobrazené v knize Panguův Mystický Čchi-kung představují pouze část celkového cvičení Pangu Shengong. Pokud se chcete naučit skutečně celou základní pohybovou formu, měli byste absolvovat kurz od instruktora. Pangu Shengong čchi-kung není jako jiné druhy fyzického cvičení.

Když se naučím cvičení Pangu Shengong čchi-kung na kurzu, mohu pak cvičení naučit i ostatní? Třeba své přátelé nebo členy rodiny?

Učit Pangu Shengong mohou pouze učitelé a Pangu Shengong lektoři, kteří mají povolení k výuce od Mistra Ou. Nejdůležitější částí celého cvičení nejsou jeho fyzické pohyby, ale informace a energie, kterou pohyby obsahují. Během kurzu Pangu Shengong vysílá Richard Jisl ke svým studentům právě tyto základní informace a energii. Znalost pouze fyzických pohybů se tedy nerovná znalosti celého cvičení Pangu Shengong. Bez povolení od Mistra Ou nebudete schopni přenášet a předávat tyto základní informace ostatním. Pokud i přesto naučíte praktikovat cvičení Pangu Shengong ostatní, vaše vlastní vitalita se bude podvědomě vytrácet a vaše vlastní síla QI bude oslabena.

Proč může Pangu Shengong zbavovat zdravotních obtíží?.

Mechanismy zbavování se zdravotních obtíží prostřednictvím Pangu Shengong čchi-kungu jsou dvojí. Prvním mechanismem je, že při praktikování cvičení, přímo absorbujete hmotné prvky z celé přírody, které jsou prospěšné pro lidské tělo, a zbavujete se obtíží způsobených nedostatkem hmotných prvků v tělesných orgánech. Druhým mechanismem dosaženým tímto cvičením je to, že fyziologické funkce lidského těla se zlepšují s množstvím absorbované energie, čímž se zbaví obtíží způsobených snížením fyziologických funkcí v jednotlivých tělesných orgánech.