MŮJ PŘÍBĚH

MŮJ PŘÍBĚH

Od roku 1990 pracuji v oblasti školení, vzdělávání a zaměstnávání fyzioterapeutů masérů a instruktorů.

Po studiu fyzioterapie a metodiky tělesné výchovy a sportu na FTVS UK jsem začal své poznatky uplatňovat v praxi převážně mezi sportovci s využitím vlastních zkušeností závodníka v běhu na lyžích. Tyto znalosti jsem pak prohloubil několikaletou praxí v Itálii a Německu.

Po návratu a studiu orientální medicíny a shiatsu v Holandsku a Německu pod vedením japonských lektorů jsem se začal věnovat soukromé praxi a budování centra aktivního odpočinku Kidokai. Další mou aktivitou se stala výuka masérů a terapeutů pod záštitou nestátního vzdělávacího zařízení akreditovaného MŠMT a Ministerstva zdravotnictví.

Zde jsem se specializoval na výuku shiatsu masáží a terapií. Mými kurzy a školeními prošlo více než 5000 studentů nejen z Česka a Slovenska, ale i Nizozemí, Itálie, Ruska a Německa.

V současné době vedu vlastní fyzioterapeutickou praxi, kterou doplňuji technikami vycházejícími z orientální medicíny (zdravotní cvičení taichi a Pangu Shengong léčivý čchi-kung) a tejpováním MTC.

Mou praxí prošlo mnoho vynikajících sportovců, mezi které patří například olympionici Eva Vrabcová Nývltová a David Bakeš, má dcera a česká reprezentantka v biatlonu Jessica Jislová.

richard_jisl"Život je nádherný dar, zvláště ve chvíli, kdy si ho tvoříme sami. "