MOJE ZKUŠENOSTI
S PANGU SHENGONG
ČCHI-KUNGEM

Moje první setkání s Pangu Shengong proběhlo v roce 1995. Mistr Tai chi chuan stylu Yang z amerického Bostonu pan Vincent Chu, který přijel do ČR na svou první návštěvu, nabídl kurz Pohybové formy Pangu Shengong jako doplněk výuky Taichi pro začátečníky. O rok později pak vyučoval pro zájemce i pokročilejší nepohybovou formu Pangu Shengong. V dalších letech jsem ztratil s Vincentem Chu kontakt a setkali jsme se opět až po dlouhých 17ti letech. Později se mi svěřil, že ho velmi překvapilo to, že si nejen pamatuji jeho sestavu Taichi, ale také, že cvičím dále i Pangu Shengong. V roce 2014 jsem pak sám začal vyučovat pohybovou formu Pangu Shengong. Jako instruktor jsem se setkal a setkávám s mnoha lidmi, kteří vkládají důvěru do cvičení Pangu Shengong. Může opravdu pomoci stát se zdravějšími, šťastnějšími a dlouhověkými? Mé dosavadní více než dvacetileté zkušenosti ukazují, že to možné opravdu je. Závisí ale také na Vás, kteří právě čtete tyto řádky. Pokud budete cvičit s laskavým srdcem a upřímnými úmysly, je Pangu Shengong cvičení právě pro vás...

EVA
 

"Richarde, z celého srdce ti chci touto cestou poděkovat, že jsi mě dovedl k čchi-kungu, který mi od první chvíle měnil život. Ze začátku jsem nechtěla věřit tomu, že mi takové cvičení může dát obrovské množství energie, pozitivní náladu a postupně měnit vztah mě samé k sobě. Nízká energie a únava způsobovala, že jsem neměla ráda sama sebe, byla jsem nervózní a nepříjemná k lidem ve svém okolí a život mi celkově připadal spíš jako každodenní boj, než že bych si ho užívala. Začátek byl těžký, prvních 6 měsíců jsem byla unavená, nechtělo se mi moc cvičit, ale vydržela jsem a doufala, že přijde to, o čem jsi mi pořád povídal. Pak přišel ten den, kdy se všechno změnilo. Probudila jsem se s energií, dobrou náladou a s chutí pracovat. Ten pocit už jsem skoro neznala. Postupně jsem se zbavila strachů, které mě v životě tak moc omezovaly, v podstatě mi bránily přemýšlet o tom, co v životě skutečně chci, udělala jsem rozhodnutí, odešla z velmi dobře placené práce a odjela do zahraničí, kde žiji už několik měsíců.

Díky čchi-kungu jsem si konečně splnila sen a jsem ti za tohle tak moc vděčná, že jsi to se mnou nevzdal :) a pomáhal mi celou dobu překonat všechny překážky. Navíc teď v době koronaviru mi cvičení pomáhá udržet imunitní systém a pracovat bez jakýchkoli omezení. Chtěla bych také tímto směrem lidem vzkázat, aby pokračovali a věřili, že přijde den, kdy se v jejich životě spousta věcí otočí k lepšímu. Je to zázrak, který se stane, pokud vytrváte. :)

 

 

PETR HANÁČEK
 

"Chystaly se prázdniny, čas sportování, horské turistiky, dovolené s rodinou a radosti z cestování i pro mne, středoškolského učitele jazyků. Náhle ale bylo všechno jinapři návštěvě zubního lékaře se zjistilo, že mám pod zubem v dolní čelisti zvětšenou systu. Cysta se vyčistila a hystologické vyšetření ukázalo, že obsahovala zhoubný nádor. Podstoupil jsem tedy chirurgický zákrok, aby se vyčistilo místo, kde se cysta nacházela. Pevně jsme s manželkou věřili, že to bude už dobré, protože se jevilo, že se jedná o lokální, uzavřený tumor. Odjel jsem tedy na studijní pobyt do zahraničí a právě v tu dobu lékaři manželce oznámili, že se tím problém nevyřešil. Nádorové buňky zasahovaly dál do kosti dolní čelisti. Z pohledu lékařů bylo jediné řešení - odstranit celou polovinu dolní čelisti. Je to šok a chvíli trvá, než se s tím člověk srovná. Byla to těžká situace, kterou se mnou celou dobu sdílela moje žena. Byla mojí oporou a oba jsme věděli, že existují i jiné síly a cesty, které lékařská věda nezná. I přes důrazné poučení lékařů o možných následcích a fatálním konci jsme se nakonec rozhodli, že tuto devastující operaci nepodstoupím. Stal by se ze mne špatně artikulující člověk se zdeformovaným obličejem. Ztratil bych tím práci pedagoga a stal bych se společensky hendikepovaným. Odmítli jsme doporučení moderní medicíny a rozhodli jsme se jít vlastní cestou.
Moje žena již delší dobu pracovala v oblasti emočního zdraví. Pomáhala mi , jak své tělo podporovat, věřit mu a jak posilovat toho nejdůležitějšího spojence - imunitní systém. Oba jsme věřili, že síla Světla a pozitivního ladění je mocná a že lze touto cestou hodně změnit. Intenzivně jsem hledal cestu přes vnitřní procesy, jak z toho ven. Začal dlouhý vnitřní dialog, otevíraly se šuplíčky vědomých i nevědomých programů z dětství a plnil jsem je láskou. Propojoval jsem se se svým srdcem. Častěji jsem totiž žil hlavou, než prostřednictvím svého srdce. Postupně přicházela radost a vnitřní klid.
Jezdil jsem také pro radu za panem Richardem Jislem, který mne mimo mnohé, naučil cvičení Pangu Shengong, čínský léčivý Čchi-kung. A já jsem začall cítit jeho blahodárné účinky. Začal jsem si postupně věřit a cítil jsem, že takto je to správně. Musím říct, že jsem paradoxně zažíval nejšťastnější okamžiky svého života. Odložil jsem strach, přijal sám sebe, a položil se do roviny důvěry v život. Miloval jsem každý okamžik a možnost vnímat proudění života mi přinášela pocit štěstí. Naše okolí nic netušilo, protože jsme si potřebovali zajistit klid a vyvarovat se nadbytečných reakcí. Chodili jsme normálně do práce a starali se o naše tři děti. Mezi tím jsem také odjel do Peru, odkud jsem si přivezl léčivé bylinky a další zkušenost se svým vnitřním světem. Když jsme odmítli operaci, lékaři mi řekli, že do půl roku bude nádor zpět. Už je to mnohem déle a všechna současná vyšetření ukazují, že jsem zdráv.
Přeji všem odvahu a sílu k nalezení vlastní cesty ke svému trvalému zdraví."

EDITA
 

"Přijela jsem domů a našla jsem maminku ve velkých bolestech, ve kterých byla 3 týdny. Lékaři jí dávali léky na bolest, které vůbec nezabíraly. Měla pravděpodobně vyhřezlou plotýnku. Rozhodla jsem se zavolat Richardovi a požádat o pomoc i ve večerních hodinách. Richard byl velmi ochotný a dal mi jasné, jednoduché instrukce. Maminka si lehla na zem, zavřela oči, hluboce dýchala a zkusila vydržet v této poloze 20min. Richard se mezitím na ní napojil a posílal jí energii. Maminka to po minutě trápení chtěla vzdát. Podporovala jsem jí a byla s ní. Po 20 minutách se bolest zmírnila a maminka mohla s přijatelnou bolestí usnout. Během týdne ještě maminka navštívila Richarda osobně a od té doby si nemusela vzít žádný prášek na bolest. Během tří měsíců byla zcela v pořádku."

PETR S.
 

" Před třemi lety jsem přechodil infarkt a v nemocnici dostal slabou mozkovou příhodu. Hlavní viník byl stres… Z nemocnice mě převezli do rehabilitačního zařízení. Byl jsem ležák, bral prášky na tlak, diuretika a lék na ředění krve. Hned jsem začal cvičit a během krátké doby se vše začalo zlepšovat.
Po návratu domů byl můj stav stále lepší a lepší, odložil jsem jednu i druhou berli a začal chodit bez pomoci. Chodím na pravidelné procházky a upravil jsem svou stravu z pohledu alkalických a protizánětlivých potravin – zařadil jsem do jídelníčku čerstvé potraviny - ovoce, zelenina, oříšky, semínka, bezlepkové potraviny jako pohanka a quinoa, bio vajíčka, čerstvé ryby apod.
Můj stav se stále lepšil, ale chtěl jsem hlavně snížit množství léků. Jejich množství jsem začal omezovat hned po prvním kurzu Pangu Shengong čchi-kungu. Postupně jsem díky Richardovi začal cvičit nejprve pohybovou formu, pak nepohybovou formu a také Pangu detox.
Nyní cvičím 4 - 5 sestavy Pangu Shengong čchi-kungu denneě. Můj tlak se postupně stále snižoval  a měl jsem čím dál víc energie! Podle kardiologa je stav srdce mnohem lepší, podle neurologa jsem v pořádku. Užívám pouze malý zbytek prášků a můj krevní tlak je 110-125/75-80 bez prášku na tlak. Pracuji na svém úplném uzdravení.
Cítím se lépe, než před infarktem. Spím klidně, medituji, pracuji bez stresu.. Můžu dělat všechno, co dříve. Základem mého zdraví byl, je a bude Pangu Shengong čchi-kung!
sociální sítě

Pangu Shengong


Richard Jisl

Tel: (+420) 605 263 477

Email: info@richardjisl.cz