Každý se musíme uzdravit sami

Život nám přináší spoustu úskalí. Mezilidské vztahy, daně, politikaření v oblíené putyce, noční řev koček nebo malých dětí od sousedů. A někde za tím vším chaosem je skrytý ŘÁD. A není to nic nemenného, on se vyvýjí, má svá pevná i pohyblivá pravidla a tak nám přijde, že je vlastně spíš zmatený a chaotický.


A právě tím nás nejvíc učí! A učí nás po mnoho a mnoho generací. Lekce jsou někdy vždy stejné: buď čestný a pravdivý k sobě i k druhým, miluj tenhle svět se vším všudy, hledej a obevuj štěstí ve všem, co tě potká. A přesto jsou lejce pokaždé trochu jiné - v době míru, v době válek, za totality, absolutismu, demokracie. Podstata se ale nemění. A pro každého je stejná a přesto odlišná. Žij pravdu, buď otevřený životu a užívej si ho.


Nejsou to žádné tresty... Je to jen učební proces! Zahořknul jsi, zapomněl jsi se radovat, chceš měnit druhé a ne sebe? Tím vystupuješ z proudu života a tvá tělesná i psychická stránka chřadne. Podvádíš druhé s myšlenkou, že se to nikdo nedozví? Ale ne, už tu je někdo, kdo to ví... Ne Bůh - ten tě nechá si hrát. Jsi to TY - ty sám uvnitř své bytosti se soudíš a skutek, který rozbije celistvost i harmonii světa, vyvolává i v tobě napětí, chaos a nemoc...


Více než třicet let pracuji jako fyzioterapeut, učitel, spirituální terapeut, léčím lidi. Neuzdravuji je - to musí každý udělat sám. Mohu být pouze ukazatel, průvodce, rádce a přítel. Moc rád i Váš.